top of page

Misyonumuz

Gunumuzde teknolojinin gelişimiyle eş zamanlı olarak yaşamımızın her alanında köklü değişiklikler yaşadığımız aşikar bir gerçek olarak karşımızda. Bütün bu değişime adaptasyonumuz ve yeni jenerasyonu yakalayışımız oldukça hızlı oldu.

Bu koklu değişikler iş dünyamıza, özel yaşantımıza hatta bıre bır ilişkilerimize doğrudan etki gösterdi.Butun bu veriler ile birlikte değişen yaşantımızda belki de en buyuk etki aslında sektörler bazında oldu.Bir çok sektör ısmı telaffuz edilebilir elbette,ama müzik sektörü bunların basında gelen sektörlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.Dönemsel olarak yaşanan değişiklerle bırlıkte çok değil bundan (20-25) yıl once en çok satan albüm,yılın albümü gibi terimleri konuşurken bu gun ise en cok tıklanma oranlarını konuşmaya başladık.

Dolayısıyla sanatçıların üretimi ve dinleyicinin tuketım anlayışı boylesıne değişmiş iken,bu değişim zaman içinde müzik piyasasında farklı sektorlerınde doğmasına yol açtı. Reklam gerçeği hayatımızın geçmişten bu yana her zaman içindeydi belki ama, dönemsel olarak baktığımızda artık bu gerçeği daha fazla kabullenmış gıbı gorunuyoruz.

Sanatcılarımızın bır şarkıyı, bır klıbı ve bır sunumu “ınternet” ortamında yayınlamasının zorlukları ıse cok ayrı bır tartışma konusu halıne geldı. Çunku farklı sektörler bu ısın ıcınde gırdı,tıklanma oranlarını arttırmak, ızlenırlık oranlarını arttırmak ve takıpcı sayısını çoğaltmak gıbı.Ve tum bu bıleşenlerın tamamı maddı anlamda bır külfet getırıyor. Yanı şarkıyı yapıp, klıbı çekmekle sonuclanmıyor artık sektör.

Sonuç itibari ile PR bu işin bir dalı ve ihtiyacı niye?

Gunumuzde TV kanalları artık muzık formatını neredeyse hıc bırı yayın polıtıkalarında barındırmıyor,bu nedenle dınleyıcıye yanı muzık tuketımı yapan kışılere ulaşmanın ıkı yolu kalıyor ıntrnet ve radyolar. Sanatcının ilk hedefi elbette internet çünkü çıkış noktası bu, ama ilerleme noktası asla bu değil, çünkü her gün ortalama altı veya yedi yeni klip yayınlanıyor ortalama bır hesapla aylık 200 yeni eser ve isim piyasaya sürülüyor. İnternet en hızlı ulaşım aracı olmanın avantajını yaşatırken, en hızlı tuketım aracı olarak dezavantajı ıle karşımızda duruyor.

PR şirketleri işte tam burada devreye giriyor,Yurt genelınde yayın yapan tüm radyolarla “yerel veya ulusal” çalışmalar yaparak, sanatçının ve eserın duyulmasını sağlıyor. Buradaki handıkap ıse telaffuz edılen rakamlar!!!

PR şirketleri karşısında bulunan ve piyasaya yeni çıkmış “noname” yani isimsiz sanatçılarımızın reklamlarını yapmak ve tanıtmak için “bir çoğu” astronomik rakamlar teklıf edıyorlar.Elbette bir bedel olacaktır ve bu doğaldır,ama pik yapan rakamlar sanatçının karşısına çıktığında hem o son noktaya gelene kadar yaşanan sıkıntılar “maddı,manevi” hemde karşılaştığı rakam hem korkutuyor,hemde sektörden soğutuyor.

İşte tam burada “AriaPR” devreye giriyor,bizim misyonumuz içerisinde sanatçının o ana kadar verdiği mücadeleyi anlamak, masraflarını bilmek ve bundan sonra ki süreçte yanında olarak “en ekonomik” rakamlar ile yol almak misyonumuzun en buyuk hedefı oluyor.

Biz “AriaPR” ailesi olarak her zaman “noname & name” sanatçılarımızın yanında olmaya devam ederek bu sektörde onlara yol almaya devam edeceğiz. Bu bizim en değerli kararımız ve hedefimizdir.Zaman ilerledikçe ve bizler öğrenmeye devam ettikçe ki, öğrenmenin asla sonu yoktur. Bizler usta değil ancak çırakları olan çırak olarak hayatımıza devam edeceğiz.

 

AriaPR Medya Hizmetleri

bottom of page